Nachádzaš sa tu: Hlavná stránkaChudnutieBielkovinová diéta

Bielkovinová diéta

Bielkovinový program zdravého
chudnutia v 4. fázach
na úkor tukového tkaniva

 

Tuto metódu redukcie telesnej hmotnosti ako prvý sformuloval v r. 1973 profesor George Blackburn z Hardvarskej Univerzity v USA, jeho protokol “Protein Sparing Modified Fast” („bielkoviny šetriaci modifikovaný pôst“)  položil zaklad BIELKOVINOVEJ KETOGÉNNEJ DIÉTE.

Chudnutie vďaka Ketóze - najrýchlejšie odbúravanie tuku , v priemere 4 - 9 Kg ženy a 6 - 12 kg muži *  mesačne  bez úbytku svalstva (takže bez JoJo efektu ) . Bez hladu, cvičenia a komplikovanej prípravy jedál.

* údaje na základe dlhodobých štatistík nášho centra v Košiciach v ktorom už stovky klientov schudlo najčastejšie v rozmedzí 15-40 kg tuku, zatiaľ maximalny úbytok  u jednej osoby hmotnosti v našom Košickom centre MediSLIM je 95 kg a v chudnutí sa pokračujej (údaj k dátumu 22.11.2013 )

 Mechanizmus účinku bielkovinovej ketotogennej diéty

 • Zvýšený prísun biologicky vysoko hodnotných bielkovín. 

Prísun dostatočného množstva kvalitných bielkovín, ktoré sa v organizme degradujú na tzv. „ketolátky“ (acetón, kyselina acetoctová a betahydroxymaslová). Ketolátky majú navyše prirodzený mierne euforizujúci účinok (dobrá nálada v priebehu ketogénnej diéty) a sú silným zdrojom energie pre ľudský organizmus, prirodzenou cestou navodzujú pocit nasýtenia (od druhého až treteho dňa po zahájení 1. fázy).  

 • Úplné vynechanie cukrov.

Vzhľadom k skutočnost, že naše instantné jedlá MediSLIM spolu s dovolenými druhmi zeleniny obsahujú dostatočné množstvo cukrov nevyhnutných pre normálne fungovanie organizmu (hlavne centrálnej nervovej sústavy), je potrebné sa ich bezpodmienečne vyvarovať (najmä v priebehu prvej a druhej fáze).  

 • Dostatočný prísun vlákniny.

Povolené druhy zeleniny (konzumácia niektorých druhov je v priebehu ketogénnej proteínovej diéty dokonca neobmedzená) podporujú dobrú funkciu čriev.

 

Prísun dostatočného množstva kvalitných bielkovín, za súčasnej redukcie prísunu cukrov ( tým znížením hladiny inzulínu v krvi) a tukov, vedie v zdravom organizme k navodeniu zvláštneho metabolického stavu - ketózy, v ktorého dôsledku:

  • dochádza k redukcii hmotnosti prevažne na úkor tukového tkaniva, čo je možné priebežne počas diety objektizovať - kontrolovať pravidelne meraním na presnom prístrojom InBody ktory presne vyhodnoti koľko tuku ste odburali z ktorej časti tela.
  • je takmer stopercentne chránené svalové tkanivo ako zdroj energie.
  • väčšina klientov nemá nikdy v priebehu diéty pocit hladu.
  • zhruba polovica klientov má v priebehu diéty veľmi dobrú, niekedy až mierne euforickú náladu

Najprv sa kompletne premeria a analýzuje Váše telo na prístroji Inbody, kde sa zistí z čoho a koľko v skutočnosti treba redukovať. Počas diety sa pravidelne kontroluje koľko tuku z ktorej časti tela bolo už odburané. Kompletná informácia  tu....

 

Fázy bielkovinovej diéty

01Štartovacia, aktívna, najprísnejšia a prísne bielkovinová fáza. Priemerná rýchlosť chudnutia vo fáze (1) je  5 – 9 kg tuku /mesiac ( klienti nášho centra maju výsledky až 12 kg čistého tuku za 1. mesiac chudnutia so žiadnym, či fakt zanedbateľným úbytkom svalstva ).

02Prechodná, oddychová, návrat k „pravým“ jedlám bohatým na bielkoviny. Priemerná rýchlosť chudnutia vo fáze (2) je 3–7 kg tuku/mesiac.

03Stabilizačná, rovnovážna a vyvážená, opatrný návrat k sacharidom). Priemerná rýchlosť chudnutia vo fáze (3) je 2–4 kg tuku/mesiac.

04Udržiavacia, vyvážená strava a nové stravovacie návyky. Rovnováha medzi energetickým príjmom a výdajom.

 

čo hovorí Wikipedia o nás: http://cs.wikipedia.org/wiki/Ketogenní_dieta

 

Prečo s nami?

 

Sme jedno z najstarších a najpopulárnejšich redukčných centier na Slovensku so zameraním na vysoko - bielkovinovu ketogénnu dietu,so stovkami spokojných zakazníkov čo schudli od pár kíl telesneho tuku až po vyše 80 kg, pod neustálou odbornou kontrolou počas redukcie.

 

Spoľahnite sa na odborníkov s veľkou klinickou skúsenosťou v problematike ketogénnej diety, nevyhadzujte svoje peniaze a čas na kadejaké experimenty bez odborného poradenstva s možnosťou poškodenia zdravia a návratu stratených kíl tuku jojo efektom.

 

Prídite a poradíme Vám čo je vhodné pre Vás na základe dlhodobej praxe a presnej diagnostiky najmodernejšou technológiou DSM-BIA prístrojom InBody

 

Naše medicínske diagnostické prístroje ktoré predstavujú vedeckú senzáciu v medicínskom svete Vám pomôžu odhaliť chorobné zmeny už v počiatočných štádiách, ktoré zapríčiňujú srdcový infarkt, mozgovú príhodu, indikujú aterosklerózu a mnohe iné.

 

Posledná novinka

Sociálne siete

demo

Napíšte nám

Email:
Vaše meno:
Telefón:
Správa: